Konkurs Dyplom Roku SARP 2024

Data: 18.04.2024

dyplom-roku-2022-768x479_1.jpg

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej i Zarządem Głównym SARP zaprasza do udziału w kolejnej edycji

Konkursu o Doroczną Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich im. Zbyszka Zawistowskiego - Dyplom Roku 2024.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe, magisterskie, wykonane na uczelni w ramach kształcenia skutkującego nadaniem dyplomu magistra inżyniera architekta, w roku kalendarzowym poprzedzającym rok przeprowadzenia Konkursu, które uzyskały pozytywną opinię Komisji Dyplomowej danego Wydziału Architektury.

Warunkiem przystąpienia do Etapu 1 (lokalnego) jest przesłanie skrótowych opracowań (wersja elektroniczna) oraz skanu Karty Zgłoszenia Uczestnictwa podpisanej przez autora zgłaszanej pracy (dopuszcza się podpis elektroniczny).

Praca zgłaszana do Konkursu w Etapie 1 składa się z:
a) skrótowego opracowania (wersja elektroniczna) zawierającego autorską prezentację pracy dyplomowej zgłoszonej do Konkursu zawierającą wyselekcjonowany materiał obejmujący najistotniejsze jej aspekty opracowany na maksymalnie 2 planszach (wirtualne 100x70 cm) w układzie poziomym o rozdzielczości 75 dpi – zawarty w pliku o pojemności nie większej niż 15 MB.
b) części opisowej stanowiącej autorskie streszczenie oryginalnej części opisowej pracy dyplomowej, opracowanej zgodnie z wymogami wewnętrznymi danej uczelni – maksymalnie 4 strony formatu A4.
c) opinii promotora lub recenzenta, wskazującej na osiągnięte w pracy dyplomowej wartości.

TERMINY

• ogłoszenie naboru zgłoszeń do Etapu I: 18 kwietnia
  • zakończenie zadawania pytań do organizatora: 29 kwietnia (pytania można zadawać na adres - dyplom.roku@sarp.pl)
  • składanie prac: do 7 maja do godz. 9:00, na adres wrocławskiego Oddziału SARP wroclaw@sarp.org.pl
  • ogłoszenie nominacji do prezentacji: do 10 maja
  • publiczne prezentacje i ogłoszenie nominacji do etapu ogólnopolskiego:23 maja, g. 17.00 (Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5)

Szczegółowe informacje dot. udziału w konkursie dostępne w załączonym Regulaminie.

dr_2024_regulamin_konkursu_dyplom_roku.pdf [ .pdf 169.31 KB ]

18-04-2024

dr_2024_zal_1_regulamin_dyplom_roku_edycja_2024_harmonogram.pdf [ .pdf 237.44 KB ]

dr_2024_zal_2_regulamin_dyplom_roku.doc [ .doc 254.50 KB ]